Kiedy konieczne jest osuszanie podposadzkowe?
Opisywany zabieg należy wykonać, gdy awaria instalacji doprowadziła do przedostania się wody pod warstwy izolacyjne podłogi. W przypadku ścian osuszanie po zalaniu nie jest trudne ani długotrwałe, jednak w takiej sytuacji sprawa wygląda nieco inaczej. Samodzielne wyparowanie wilgoci trwa długo i wiąże się z negatywnymi konsekwencjami, takimi jak wykwit grzybów i pleśni, które nie tylko negatywnie wpływają na estetykę pomieszczeń, lecz także mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia domowników (dotyczy to zwłaszcza dzieci, osób starszych czy alergików). Do skutków takiego zdarzenia może należeć też zawilgocenie ścian, nawet jeśli pomieszczenie po zalaniu zostało poddane pracom remontowym.
Co ważne, podłoga stanowi kilkuwarstwową konstrukcję, zatem usunięcie wierzchniej warstwy nie rozwiąże problemu związanego z obecnością wody. Konieczne jest kompleksowe działanie z zastosowaniem profesjonalnego sprzętu. Mieszkańcy Wrocławia i okolic mogą zlecić osuszanie podposadzkowe naszej firmie Ujdzie Na Sucho.
Osuszanie podpodłogowe krok po kroku
To kilkuetapowy proces, który składa się z takich czynności jak:
- pomiar wilgotności – ma to na celu odnalezienie dokładnej lokalizacji rejonu objętego zalaniem; w dużej mierze wpływa na uzyskanie satysfakcjonujących efektów pracy;
- wykonanie kilku lub kilkunastu otworów w posadzce – wybieramy miejsca w taki sposób, aby zminimalizować późniejsze naprawy podłogi, konsultujemy to również z właścicielem lokalu;
- podłączenie osuszacza do otworów – dysponujemy wysokiej klasy urządzeniami, które doskonale radzą sobie nawet w problematycznych sytuacjach;
- odsysanie zalegającej wody za pomocą profesjonalnego sprzętu;
- tłoczenie ogrzanego powietrza pod posadzkę – usuwa ono ewentualne pozostałości wilgoci.
Takie działania pozwalają całkowicie zlikwidować nadmiar wody. Ich skuteczność jest nieporównywalnie większa względem samodzielnie podejmowanych kroków, takich jak wietrzenie pomieszczeń. W każdym przypadku dbamy o sprawną realizację zlecenia, jednak należy przygotować się na to, że cały proces osuszania podpodłogowego może trwać około dwóch tygodni. Wszystko zależy między innymi od stopnia zawilgocenia powierzchni, jej struktury, stanu sąsiadujących ścian czy też temperatury panującej w danym pomieszczeniu. Osuszanie podposadzkowe wymaga też okresowej kontroli naszych pracowników, w ramach której dokonujemy aktualizacji pomiarów wilgotności i weryfikujemy skuteczność działań.
Po realizacji zabiegu można zlecić nam także wykonanie dezynfekcji zawilgoconych pomieszczeń. W takich przypadkach dochodzi bowiem do rozwoju pleśni oraz szkodliwych bakterii. W celu ich likwidacji wykorzystujemy filtrację HEPA oraz ozonowanie, czego dodatkowy plus stanowi zapobieganie ponownemu wystąpieniu problemu.
Kompleksowe usługi firmy Ujdzie Na Sucho
Zlecenia w zakresie osuszania (w tym podpodłogowego) budynków po zalaniu realizujemy na terenie Wrocławia i okolic. Wiemy, jak ważne jest szybkie działanie, dlatego zapewniamy elastyczne terminy. Wystarczy skontaktować się z nami, aby zgłosić zaistniały problem oraz zaplanować przebieg prac.