Osuszanie po zalaniu

W przypadku zalania budynku konieczne jest szybkie wdrożenie odpowiednich działań. Zwlekanie z usuwaniem szkód wodnych wiąże się z rosnącym ryzykiem rozwoju pleśni oraz grzybów, które mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia użytkowników danej przestrzeni. Fachową pomoc w takich problematycznych sytuacjach zapewniają specjaliści z naszej firmy Ujdzie Na Sucho. Od lat zajmujemy się osuszaniem po zalaniu obiektów ulokowanych na terenie Wrocławia oraz okolicznych miejscowości. Zapraszamy do zapoznania się z kompleksową ofertą.
Ujdzie na Sucho

Zapraszamy do skorzystania z usług osuszania po zalaniu we Wrocławiu i okolicach!

Gwarantujemy bezpłatny dojazd do klienta.

Zalania budynków – częste przyczyny

Do zawilgocenia pomieszczeń dochodzi w wyniku między innymi:

  • awarii sieci wodno-kanalizacyjnych i ciepłowniczych (na przykład uszkodzony wężyk doprowadzający, zapchanie instalacji kamieniem osadowym czy niedrożne rury),
  • usterki instalacji w sąsiadujących lokalach,
  • nieszczelności dachu,
  • rozszczelnienia izolacji balkonów i tarasów.

W przypadku piwnicy częstą przyczyną bywa tak zwane podciąganie kapilarne. To zjawisko polega na podciąganiu wody w górę, za co odpowiadają siły kapilar znajdujących się w strukturach materiałów budowlanych. Wówczas nierzadko dochodzi do zawilgocenia ścian oraz odpadania tynku. Obecność wilgoci wiąże się nie tylko z nieestetycznymi śladami na powierzchni, lecz także z nieprzyjemnym zapachem stęchlizny. Niesie to z sobą również zwiększenie kosztów ogrzewania, gdyż takie pomieszczenie znacznie trudniej jest efektywnie ogrzewać. Opisany problem dotyczy przede wszystkim starszych budynków, gdzie nie zastosowano solidnej termoizolacji fundamentów i ścian. Wymienione sytuacje wiążą się z koniecznością skorzystania z profesjonalnej pomocy – nie obejdzie się bowiem bez specjalistycznych osuszaczy. Nasi fachowcy z firmy Ujdzie Na Sucho z Wrocławia zajmą się doborem odpowiedniej metody osuszania po zalaniu, a następnie zadbają o sprawną i efektywną realizację całej procedury.

osuszanie budynków po zalaniu Wrocław
zalanie kamienicy
Osuszanie ścian po zalaniu
Osuszanie pomieszczeń po zalaniu

Działamy kompleksowo

Osuszanie budynków po zalaniu rozpoczynamy od wykonania precyzyjnej diagnostyki – wykonujemy pomiar wilgotności w pomieszczeniach. To istotny krok, który nie tylko pozwala ustalić optymalną technikę pracy i dobrać właściwy sprzęt, lecz także znacznie ułatwia dochodzenie roszczeń od firmy ubezpieczeniowej. Parametr ten kontrolujemy też po zakończeniu zabiegu, gdyż to umożliwia weryfikację skuteczności podjętych działań. Nasi specjaliści mają doświadczenie w branży oraz specjalistyczną wiedzę, dzięki czemu są w stanie zająć się zarówno ustawieniem, jak i obsługą wysokiej klasy osuszaczy. Zaangażowanie Klienta w co najmniej kilkudniowy proces osuszania po zalaniu może wówczas zostać zminimalizowane. Dbamy o precyzyjne usuwanie szkód miejscowych wynikających z nadmiernego poziomu wilgoci w pomieszczeniu oraz obecności niebezpiecznych dla zdrowia grzybów. Zapewniamy sprawną realizację zlecenia, zwłaszcza w przypadku osuszania miejscowego, gdy nie jest konieczne przeprowadzanie prac we wszystkich pokojach. Przekłada się to na możliwość szybkiego przywrócenia lokalu do użytku. Bardziej czasochłonne może być jednak osuszanie podposadzkowe, niezbędne w sytuacji zalania o dużej skali. Woda przedostaje się wtedy w przestrzeń pomiędzy stropem a posadzką. Usuwanie szkód wodnych wymaga wykonania kilku lub kilkunastu otworów w posadzce, przez co cały proces staje się znacznie bardziej skomplikowany.

Fachowe osuszanie budynków po zalaniu

Jak zostało wspomniane, osuszanie po zalaniu nie jest łatwym zadaniem – wymaga specjalistycznej wiedzy i profesjonalnego wyposażenia. Mieszkańcy Wrocławia i okolic mogą w takiej sytuacji zwrócić się do nas. Oferta naszej firmy Ujdzie Na Sucho obejmuje nie tylko kompleksowe usuwanie szkód wodnych, lecz także przeprowadzanie dezynfekcji zawilgoconych pomieszczeń. W każdym przypadku zapewniamy rozsądne ceny, elastyczne terminy oraz merytoryczne doradztwo. Aby otrzymać fachową pomoc, wystarczy skontaktować się z nami telefonicznie, mailowo albo odwiedzić naszą siedzibę, a następnie omówić indywidualną sytuację i ustalić szczegóły realizacji zlecenia. Zapraszamy!

Menu