Ekspertyzy mykologiczne

Potrzeba przeprowadzania ekspertyz mykologicznych dotyczy wszystkich pomieszczeń i budynków, w których widoczne jest zagrzybienie lub ślady wskazujące na ten rodzaj korozji biologicznej. Dokładnie wykonane badania oraz szczegółowa analiza mikroorganizmów to sposób, aby usunąć grzyby z zastosowaniem odpowiednich metod, a w dalszej perspektywie zapobiegać ich powstawaniu. Ma to znaczenie nie tylko ze względu na estetykę domu czy mieszkania, lecz przede wszystkim w kontekście zdrowia domowników. Zawsze informujemy o tym Klientów Ujdzie na Sucho.
Ujdzie na Sucho

Zapraszamy do skorzystania z usług osuszania po zalaniu we Wrocławiu i okolicach!

Gwarantujemy bezpłatny dojazd do klienta.

Jakie rodzaje grzybów występują najcześciej

Między innymi dzięki mykologii, czyli nauce, której przedmiotem są szeroko pojęte grzyby oraz ich wpływ na człowieka wiadomo, jak należy przeprowadzić ekspertyzę mykologiczną, aby jej wyniki pokazywały faktyczny stan badanych powierzchni.

  • Lokale mieszkalne, ale także handlowe czy usługowe, w których pojawia się problem zawilgocenia, to miejsca z występującymi grzybami pleśniowymi (widoczne tylko pod mikroskopem) oraz grzybami domowymi (dostrzegalne bez specjalnych urządzeń).
  • Na murach lub drewnie mogą być widoczne płaskie narośla, ciemne plamki lub wykwity, może to być również odmiana w postaci pleśni z puszystą, białokremową grzybnią.

Kontaktując się z nami i zamawiając ekspertyzę mykologiczną uzyskasz dokładne wyniki udokumentowane przez specjalistów. Zapraszamy także do naszej siedziby we Wrocławiu.

ekspertyza mykologiczna Wrocław
Ekspertyzy mykologiczne ściany
Ekspertyzy mykologiczne

Działania prowadzone w ramach usługi

Wszelkie prace warto poprzedzić wykrywaniem wycieków, aby mieć pewność, że budynek jest wolny od zalań, które nie zawsze są widoczne. Dzięki temu również sama ekspertyza zobrazuje stan faktyczny i nie będzie potrzeby jej powtarzania w krótkim czasie.

Usługa ta obejmuje:

  • Dokładne oględziny budynku, pomieszczeń oraz otoczenia – sprawdzane są poszczególne powierzchnie, na których pojawiło się zagrzybienie, ale również powierzchnie sąsiadujące, na których zarodniki bywają w początkowej fazie niezauważalne.
  • Pomiary wilgotności oraz temperatury – ekspertyzy mykologiczne dotyczą zarówno powietrza, jak też powierzchni. Niezależnie od tego, czy wcześniej miało miejsce osuszanie po zalaniu, nowoczesne termometry oraz higrometry pokażą aktualne wartości.
  • Fotografowanie korozji biologicznej – zdjęcia te stanowią potwierdzenie danych i wniosków zawartych później w dokumentacji, dołączane są do ekspertyzy wraz z wynikami badań.
  • W oparciu o przeprowadzone oględziny przygotowanie kompletu dokumentów – łącznie z rysunkami technicznymi. Uzupełnieniem może być opinia specjalistyczna, wydawana na życzenie Klienta.

Co ważne, wszystkie takie ekspertyzy mykologiczne zawierają objaśnienie przyczyn obecnego zagrzybienia, uzupełnione są także o zalecenia mające na celu zapobieganie rozprzestrzenieniu się problemu. Stosując się do fachowych wytycznych zadbasz o bezpieczeństwo budynku i jego użytkowników. Propozycja Ujdzie Na Sucho dotyczy obiektów na terenie Wrocławia, a ramach indywidualnych ustaleń – również innych miast.

Zamów ekspertyzę mykologiczną oraz usługi dodatkowe

Ekspertyza mykologiczna ma na celu potwierdzenie obecności grzybów na badanych powierzchniach, natomiast warto, aby kolejnym niezależnym już działaniem było zastosowanie osuszaczy oraz dezynfekcja po zalaniu. Taką usługę nasza załoga wykonuje z zastosowaniem ozonowania, które pozwala neutralizować wszelkie drobnoustroje. Wolne od mikroorganizmów powierzchnie będą dzięki temu gotowe do odświeżenia i przywrócenia im pierwotnego wyglądu. Widać to na przykładzie naszych realizacji z Wrocławia oraz okolic.

Menu