Dezynfekcja po zalaniu

Aby wnętrza budynków były ponownie bezpieczne i gotowe do użytkowania, konieczna może być w nich dezynfekcja po zalaniu. Niezależnie od tego, czy przyczyną zawilgoconych pomieszczeń jest awaria w mieszkaniu na wyższej kondygnacji, czy powód to usterka w Twoim lokalu, specjaliści z Ujdzie Na Sucho przeprowadzą prace z zastosowaniem skutecznych metod i bezpiecznych preparatów. Potwierdzeniem naszych kompetencji są realizacje wykonywane przez nas od lat na terenie Wrocławia i okolic.
Ujdzie na Sucho

Zapraszamy do skorzystania z usług osuszania po zalaniu we Wrocławiu i okolicach!

Gwarantujemy bezpłatny dojazd do klienta.

Należy zniszczyć drobnoustroje

Z szerokiej grupy mikroorganizmów mogących znajdować się w powietrzu lub na powierzchniach, najbardziej szkodliwe dla człowieka są niektóre bakterie, pierwotniaki, a także grzyby mikroskopijne, w tym również pleśń wytwarzająca niebezpieczne mykotoksyny. Warunki sprzyjające rozwojowi tych drobnoustrojów to między innymi wysoka względna wilgotność powietrza. Gdy pomieszczenia długo pozostają bez osuszania, kumulująca się wilgoć może dodatkowo przyczynić się do trwałego uszkodzenia ścian, posadzek, stropów. Aby temu przeciwdziałać, stosujemy system filtracji HEPA oraz ozonowanie.

dezynfekowanie po zalaniu
wilgoć na ścianach
Dezynfekcja po zalaniu Wrocław

Szczegóły proponowanych przez nas metod

Warto powierzyć nam kompleksowe działania, czyli pomiar wilgoci, osuszanie po zalaniu, w tym podposadzkowe, oraz dezynfekcję po zalaniu, gdzie stosujemy:

  • filtrację HEPA – wysokosprawny filtr cząsteczkowy powietrza (z ang.: High Efficiency Particulate Air) zatrzymuje wszelkie lotne zanieczyszczenia, zapobiega osadzaniu się ich i wnikaniu w powierzchnie. Skuteczność urządzeń z filtrami HEPA to zazwyczaj minimum 95%.
    • Wysoka wydajność w przeliczeniu na ilość litrów lub metrów sześciennych osuszonego powietrza dziennie sprawia, że z powodzeniem działamy również w dużych budynkach i obiektach, nie tylko na terenie Wrocławia.
    • Dzięki filtracji powietrze we wnętrzach staje się czyste oraz wolne od drobnoustrojów. Do dezynfekcji zawilgoconych pomieszczeń wybieramy metody przyjazne dla osób zmagających się z alergiami.
  • ozonowanie – również niszczy bakterie, a dodatkowo także zarodniki grzybów czy inne mikroorganizmy, które rozwijają się na powierzchniach lub w głębi ścian oraz stropów.
    • Ozon jest reaktywny antyoksydantem, skutecznie neutralizuje mikroorganizmy, przeciwdziałając ich namnażaniu.
    • Wnętrza po procesie ozonowania na długo pozostają świeże, wystarczy je wywietrzyć, aby móc z nich w pełni korzystać.

Usługę dezynfekcji po zalaniu na terenie Wrocławia i okolic możesz zamówić w Ujdzie Na Sucho bez względu na skalę problemu. Podejmujemy się realizacji zleceń standardowych, ale również najbardziej nietypowych, wymagających długich, zaawansowanych działań.

Znaczenie dezynfekcji zawilgoconych pomieszczeń

Im mniejszy obszar porażenia przez czynniki biologiczne po zalaniu, tym mniejsze ryzyko, że pleśń lub zagrzybienie rozprzestrzenią się na sąsiadujące powierzchnie, dlatego każde niepokojące zmiany należy skonsultować ze specjalistą. Szybka reakcja oraz niezwłoczne rozpoczęcie prac sprawi, że Twoje otoczenie będzie ponownie przyjaznym miejscem do życia. Wydatki na osuszanie zostaną ograniczone do niezbędnego minimum, będą wiarygodne dla ubezpieczyciela.

Służymy pomocą również w sytuacji, gdy potrzebne są ekspertyzy mykologiczne. Dodatkowa diagnostyka może być konieczna, aby ustalić precyzyjnie skalę i rodzaj grzybów bytujących w ścianach i stropach. Dezynfekcja po zalaniu będzie wtedy dopełnieniem i zwieńczeniem całości.

Zamów dezynfekcję po zalaniu we Wrocławiu

Problem zawilgoconych pomieszczeń dotyczy nie tylko sytuacji widocznych od razu po wejściu do wnętrza, często znajduje się w głębi danej przegrody budowlanej. Wyposażeni w zaawansowane urządzenia diagnostyczne znajdziemy przyczynę. Po szczegóły zapraszamy do kontaktu telefonicznego oraz mailowego – warto mieć nasz numer zawsze przy sobie.

Menu