Wykrywanie wycieków

Różnego rodzaju wycieki wynikające na przykład z awarii instalacji wiążą się z wieloma negatywnymi skutkami. Doprowadzają między innymi do zawilgocenia ścian, co nie wpływa korzystnie na ogólną estetykę pomieszczenia. Kwestia wizualna to jednak niejedyny problem. Wilgoć oddziałuje w szkodliwy sposób na stan techniczny budynku, a rozwijające się grzyby i pleśnie stanowią zagrożenie dla zdrowia użytkowników lokalu – zwłaszcza dzieci, osób starszych czy też alergików. Chcąc zapobiec wymienionym problemom, warto w porę skorzystać z profesjonalnej pomocy firmy Ujdzie Na Sucho z Wrocławia. Zajmiemy się ustaleniem lokalizacji wycieków wodnych i usunięciem powstałych szkód.
Ujdzie na Sucho

Zapraszamy do skorzystania z usług osuszania po zalaniu we Wrocławiu i okolicach!

Gwarantujemy bezpłatny dojazd do klienta.

Dlaczego wykrywanie wycieków jest tak ważne?

To istotny etap prac przeprowadzanych w ramach osuszania budynków, szczególnie w sytuacji, gdy Klient zauważa mokre plamy na ścianach albo podłodze, lecz nie wie, jaka jest przyczyna ich wystąpienia. Odpowiednia diagnostyka pozwala na precyzyjne wskazanie miejsca, w którym doszło do awarii czy rozszczelnienia instalacji. Właściwa ocena sytuacji oraz skali szkód wodnych umożliwia natomiast określenie sposobu dalszego postępowania z uszkodzeniem i ustalenie możliwie najmniej inwazyjnej formy naprawy. Brak szybkiej reakcji doprowadzi jedynie do powiększającego się problemu, dlatego w firmie Ujdzie Na Sucho dbamy o to, by działać sprawnie i efektywnie. Podejmujemy się realizacji również bardziej skomplikowanych, czasochłonnych prac, na przykład osuszania podposadzkowego (jest ono konieczne, kiedy woda przedostała się pod podłogę) czy osuszania wielkokubaturowego dotyczącego dużych obiektów.

wykrywanie przecieków Wrocław
wskaźnik pomiaru wilgotności
urządzenie do pomiaru wilgotności

Jak ustalamy lokalizację wycieków wodnych?

Dysponujemy profesjonalnym sprzętem, co umożliwia nam precyzyjne działanie z ograniczeniem ewentualnych strat. W celu wykrywania wycieków przeprowadzamy między innymi:

  • oględziny z użyciem kamery termowizyjnej – wspomniane urządzenie pozwala odszukać przebieg rur w ścianach, w posadzce i nad sufitem, a niekiedy nawet od razu wykryć miejsce przecieku instalacji;
  • ciśnieniowe próby szczelności instalacji wodnych – odbywają się z zastosowaniem specjalnej pompy służącej do wykrywania, w której instalacji albo w którym odcinku rur doszło do rozszczelnienia; jednoznacznie potwierdza zaistniały problem i daje pewność, że nie wynika on z kilku różnych przyczyn;
  • próby szczelności izolacji przeciwwodnej z wykorzystaniem barwnika fluorescencyjnego – dotyczą między innymi dachu płaskiego, tarasu czy też balkonu; barwnik fluorescencyjny umożliwia odnalezienie nawet niewielkiego przecieku;
  • oględziny kamerą inspekcyjną albo wziernikową – posiadamy kamerę 36 m, która służy do inspekcji rur i przewodów o średnicy przekraczającej 40 mm; szczególnie przydaje się podczas poszukiwania nieszczelności w obrębie rur kanalizacyjnych albo rur wody deszczowej.

Wspomniane metody wykrywania wycieków zapewniają nie tylko wysoką precyzję, lecz także niezawodność – dają jednoznaczną odpowiedź. Ponadto są to badania nieinwazyjne, które nie stanowią zagrożenia dla konstrukcji budynku i nie wiążą się z dodatkowymi szkodami. Opisane sposoby diagnostyki od lat pomagają nam sprawnie i skutecznie realizować zlecenia na terenie Wrocławia i okolic.

Firma Ujdzie Na Sucho zaprasza do nawiązania współpracy

Poszukując sprawdzonych specjalistów, którzy zajmą się lokalizacją wycieków wodnych, usunięciem szkód i osuszaniem budynku, a także dezynfekcją lokalu, warto zainteresować się naszą ofertą. Świadczymy kompleksowe usługi, zapewniając Klientom rozsądne ceny i fachowe doradztwo. Posiadamy specjalistyczną wiedzę, 10-letnie doświadczenie w branży oraz wysokiej klasy sprzęt, dzięki któremu możemy podejmować się realizacji nawet wymagających zleceń. Mamy też świadomość tego, jak ważną rolę odgrywa szybkie działanie, zatem na zgłoszenia staramy się reagować natychmiast. Aby skorzystać z oferty, warto skontaktować się telefonicznie lub mailowo z wykwalifikowaną kadrą pracowniczą, albo odwiedzić naszą siedzibę, która znajduje się w centrum Wrocławia – zapraszamy.

Menu