Szukamy przyczyn zalania
Nasze działania rozpoczynamy od precyzyjnej diagnostyki, w ramach której lokalizujemy źródło problemu. W procesie wykrywania wycieków przeprowadzamy między innymi oględziny z zastosowaniem kamery termowizyjnej czy też ciśnieniowe próby szczelności instalacji wodnych. Dzięki uzyskanym informacjom jesteśmy w stanie dobrać właściwą metodę osuszania kubaturowego i możliwie najszybciej przywrócić obiekt do użytku. W ramach diagnostyki wykonujemy też pomiary wilgotności, dostarczające dane na temat rozmiaru i przyczyny szkód – badanie pomaga nie tylko odpowiednio zaplanować pracę, lecz także solidnie uzasadnić poniesione szkody przed towarzystwem ubezpieczeniowym w celu uzyskania należnego odszkodowania.
Działamy kompleksowo
Wspomniana diagnostyka przed osuszaniem kubaturowym pozwala nam zweryfikować, czy możliwe jest zastosowanie metody kondensacyjnej, czy też należy wykonać osuszanie podposadzkowe. Pierwszy sposób sprawdza się w przypadku niewielkich powierzchni, kiedy nie doszło do znacznych szkód wodnych. Druga metoda natomiast:
- jest stosowana w sytuacjach, kiedy zalanie doprowadziło do przedostania się wody pomiędzy strop a posadzkę – wówczas woda nie wyparuje samodzielnie, nie wystarczy też usunięcie wyłącznie wierzchniej warstwy podłogi;
- polega na wykonaniu kilku lub kilkunastu otworów w posadzce, umieszczeniu w nich specjalnego osuszacza i odessaniu zalegającej wody;
- wymaga okresowego kontrolowania poziomu wilgotności w celu sprawdzenia skuteczności podjętych działań.
W przypadku przedostania się wody pod posadzkę brak odpowiedniej reakcji zazwyczaj niesie z sobą negatywne konsekwencje – nie tylko dla stanu technicznego budynku. Poza nieestetycznym zawilgoceniem ścian może dojść do rozwoju grzybów i pleśni, które szkodzą zdrowiu użytkowników danego obiektu. Realizując osuszanie wielkokubaturowe, często proponujemy zatem także usługę dezynfekcji. W naszej firmie Ujdzie Na Sucho stawiamy na tak zwane ozonowanie, gdyż cenne właściwości ozonu umożliwiają likwidację szkodliwych bakterii, które często rozwijają się w zawilgoconych pomieszczeniach. Zabieg ten pozwala też zmniejszyć ryzyko ponownego powstania problemu, a także pozbyć się nieprzyjemnych zapachów. Opisywana metoda sprawdza się zarówno w budynkach handlowych i lokalach użytkowych, jak też w domach jednorodzinnych.
Osuszanie kubaturowe we Wrocławiu i okolicach
Zalanie budynku to niewątpliwie problematyczna sytuacja, w której samodzielne działanie może przynieść więcej szkód niż korzyści. Jeśli niewłaściwie ocenimy poziom wilgotności w pomieszczeniu, nie będziemy mogli wdrożyć efektywnych kroków. Warto powierzyć zatem te czynności profesjonalistom, którzy zapewnią kompleksową realizację usługi – od szczegółowej diagnostyki, przez odpowiednie osuszanie wielkokubaturowe wraz z przygotowaniem niezbędnej dokumentacji, a na dezynfekcji kończąc. Taką obsługę oferuje nasza firma Ujdzie Na Sucho. Mamy bogate doświadczenie w branży, a w codziennej pracy korzystamy z wysokiej klasy urządzeń. Posiadamy osuszacze o wydajności przepływu suchego powietrza na poziomie 4 tysięcy oraz 10 tysięcy m3 na godzinę. Takie wyposażenie pozwala nam wywiązywać się z powierzonych obowiązków w sposób szybki i efektywny zarazem.
Aby nawiązać współpracę, wystarczy skontaktować się z nami telefonicznie lub mailowo, albo odwiedzić naszą siedzibę ulokowaną we Wrocławiu. Po zapoznaniu się ze szczegółowymi informacjami wycenimy zlecenie i zaproponujemy skuteczne rozwiązanie.