Istotna część diagnostyki
Usługa ta jest jednym z pierwszych etapów osuszania po zalaniu, niezbędnym do właściwego przeprowadzenia dalszych działań. Do najczęściej stosowanych urządzeń pomiarowych należą:
- termometr – najbardziej precyzyjne są termometry laserowe, które poza temperaturą powietrza sprawdzają także temperaturę punktu rosy, czyli wartość niezbędną do rozpoczęcia procesu skraplania pary wodnej z powietrza;
- higrometr – zależnie od modelu mierzy wilgotność względną powietrza albo powierzchni (posadzek, ścian etc.) z betonu, gipsu, drewna na głębokość do 40 mm;
- termohigrometr – łączy w sobie funkcjonalność dwóch powyższych urządzeń, jest pomocny zarówno podczas osuszania kubaturowego, jak też podposadzkowego;
- kamera termowizyjna – wysoka czułość termiczna pozwala zlokalizować nawet niewielkie wycieki, ważne jednak, aby pomiaru wilgoci dokonać możliwie szybko, ponieważ kilka suchych dni może obniżyć precyzję odczytu.
Z pomiarem wilgotności w budynku wiąże się szereg działań, które warto zlecić doświadczonym usługodawcom. Współpracując z Ujdzie Na Sucho będziesz mieć pewność, że wybierasz firmę z odpowiednią wiedzą i zapleczem technologicznym.
Skuteczność dalszych prac
Gdy znamy już poszczególne parametry i zlokalizujemy przyczynę wycieku, rozpoczyna się osuszanie. Zależnie od wielkości, rodzaju pomieszczenia oraz warunków w nim panujących, stosujemy osuszacze kondensacyjne albo adsorpcyjne. Wilgotność oraz temperaturę mierzymy jeszcze w trakcie działań, aby po ich zakończeniu w pomieszczeniach panowały optymalne warunki. Dotyczy to także pomiaru wilgoci technologicznej w nowo powstałych lub remontowanych budynkach.
Ważne dla Twojego ubezpieczyciela – pomiar wilgotności posadzek i nie tylko
Uzyskanie odszkodowania po zalaniu jest możliwe, gdy ubezpieczyciel otrzyma kompletną dokumentację z osuszania, a wcześniej cząstkowe informacje na poszczególnych etapach. W tym celu przygotowujemy szczegółowe dane dotyczące wilgotności posadzek i ścian w osuszanym budynku od momentu wykrywania wycieków po uzyskanie pożądanych rezultatów. Niezależnie od tego, czy wykonujemy usługę we Wrocławiu, czy w innym mieście lub na terenach podmiejskich, sprawdzamy również specyfikę budynku i jego otoczenia, aby wykluczyć/potwierdzić na przykład podciąganie kapilarne.
Dokumentacja zawiera także wykonane przez nas zdjęcia jako uzupełnienie i potwierdzenie poszczególnych zapisów. Tak przygotowana dokumentacja oraz jej zwieńczenie w postaci protokołu końcowego są niezbędne i pozwalają na dopełnienie formalności związanych z polisą obejmującą dane mieszkanie, dom lub inny budynek.
O pomiarze wilgoci porozmawiaj ze specjalistami
Pomiar wilgotności w budynku przeprowadzamy bez angażowania właścicieli, możesz powierzyć nam również działania nie rezygnując ze swoich codziennych aktywności. Ponadto poszczególne osuszacze są na tyle ciche, że zapewniają komfort przebywania w pomieszczeniach obok. Zapraszamy do kontaktu oraz do naszej siedziby we Wrocławiu – z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania.